Home / Bota / Lajm i FUNDIT/ Britania shpiku vaksinën kundër COVID, sot ambasada jep detaje të tjera për rezultatet

Lajm i FUNDIT/ Britania shpiku vaksinën kundër COVID, sot ambasada jep detaje të tjera për rezultatet

Pas lajmit të mirë se vaksina e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, e quajtur ChAdOx1 kundër Covid-19, ka dhënë rezultate pozitive, universiteti ka dhënë detaje të tjera.

Ambasada Britanike në Tiranë përmes një njoftimi bën me dije se Universiteti ka sqaruar se rezultatet e Fazës I/II për testimin e një vaksinë kundër Covid nuk tregojnë shqetësime për sigurinë dhe nxisin reagime të forta në sistemin imunitar.

Universiteti i Oksfordit ka bërë të ditur se rezultatet e Fazës I/II për testimin e një vaksinë kundër #COVID19 nuk tregojnë shqetësime për sigurinë dhe nxitin reagime të forta në sistemin imunitar. Ky është një moment i rëndësishëm në luftën globale kundër COVID19.

Programi i vaksinave po mbështetet me 84 milion £ nga Qeveria Britanike. Ne do të vazhdojmë të punojmë me partnerët ndërkombëtarë për të zhvilluar një vaksinë për të gjithë”, shkruhet në njoftimin e amabsadës.

Programi i vaksinave po mbështetet me 84 milion £ nga Qeveria Britanike.

Check Also

Zgjedhjet parlamentare në Rusi, Navalny: Votoni për të lënë jashtë pushtetit pro- kremlinët

Rusët në Lindjen e Largët filluan të votojnë në zgjedhjet parlamentare treditëshe, në të cilat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight − seven =