Home / Aktualitet / LAJM I FUNDIT/ Arrihet marrëveshja, Trump gati të vizitojë Kosovën dhe Serbinë

LAJM I FUNDIT/ Arrihet marrëveshja, Trump gati të vizitojë Kosovën dhe Serbinë

Pas nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi, Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar vizitë në të dyja shtetet.

Serbia dhe Kosova me ndërmjetësimin amerikan kanë normalizuar sot lidhjet ekonomike duke nënshkruar marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë.

Kjo marrëveshje, u nënshkrua kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiç në Zyrën Ovale në prani të presidentit amerikan, Donald Trump.

Check Also

Vranësira dhe shira/ Parashikimi i motit për këtë të Mërkurë

Ditën e sotme në vend, parashikohen vranësira mesatare dhe të dendura. Reshje shiu, të cilat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three − one =