Home / Aktualitet / Lajm i FUNDIT/ 146 raste të reja me COVID-19 dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ministria jep detajet

Lajm i FUNDIT/ 146 raste të reja me COVID-19 dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ministria jep detajet

Ministria e Shëndetësisë njofton se kanë ndërruar jetë 6 persona nga koronavirusi, ndërsa rezultojnë 146 raste të reja pozitive në 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 639 testime për të dyshuar të prekur nga Covid-19, ndërsa 146 persona janë konfirmuar positive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 76 raste në Tiranë, 23 në Krujë, 11 në Fier, 7 në Durrës, 6 në Kukës, 5 në Elbasan, 4 në Shkodër, nga 2 raste në Kurbin, Lezhë, Kamëz, Malësi e Madhe, nga 1 rast Has, Kavajë, Lushnje, Pukë, Tepelenë, Bulqizë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 79 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3695, që nga fillimi i epidemisë.

Check Also

Donin të kalonin kufirin, 20 emigrantë kapen të fshehur poshtë rimorkios së kamionit

Policia kufitare e Texasit, zbuloi mbrëmjen e djeshme 20 emigrantë që po përpiqeshin të kalonin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 − one =