Home / Kryesore / Ky polic i thjeshtë ” gjer në madhshti”

Ky polic i thjeshtë ” gjer në madhshti”

Saimir KOLA-

Ky qe shikoni ne foto eshte nje polic. Jeton ne Tirane por punon ne Fushe Kruje. E kam takuar para 6 muajve duke pritur makine per me ardhe ne Tirane. E mora dhe e qova deri ne shpi. Tani e takova tek stacioni i autobuseve, me pyeti nese kishte autobus per Fushe Kruje, po nuk me njohu. Ai eshte plagosur ne krye te detyres dhe mezi ecen, plus moshen qe ka, duhet te kete nje pune ne zyre, me te lehte. Po jo ate e degdisen rrugeve. Une e di historine e tij. Nje shef komisariati e ofendoi nga nena pse nuk vuri nje gjobe, me pas e kercenoi dhe ky qe shihni tani i dha nje mesim shefit. Ai nuk eshte me shef. Polici eshte nje burre i drejte, me karriere ne polici dhe nuk doli kurre me.bllok rrugeve. Ndaj e kane degdisur keshtu. Pasaj ministrat lapera na thone, kemi policine me moderne ne europe….

Check Also

Paradoksi, “një populli deputet”

Nga Afrim KRASNIQI- Gjatë muajve të verës PD në opozitë nisi një proces propozimesh për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + five =