Home / Aktualitet / Kuvendi mbyll punimet, kur nis sesioni i ri parlamentar për vitin që vjen.

Kuvendi mbyll punimet, kur nis sesioni i ri parlamentar për vitin që vjen.

Kuvendi i Shqipërisë ka mbyllur për këtë vit punimet. Teksa nuk na ndajnë shumë nga festat e fundvitit, sesioni i ri parlamentar do të nis në 18 janar të 2021-it.

Ky fakt u bë i ditur nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në mbyllje të kësaj seance plenare, Ruçi i uroi deputetëve që të kalojnë festa të gëzuara, ndërsa nuk harroi që t’u kujtonte atyre dhe qytetarëve që të respektojnë protokollin anti-covid.
“Në 18 janar nis sesioni i ri parlamentar. Gëzuar, dhe mirupafshim duke ruajtur protokollin”, tha Ruçi.

Check Also

Ilir Meta dekoroi një nga “mafiozët” e përgjimeve të “Ndraghetës”

Më 23 prill 2018, presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në Presidencë dhe ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 18 =