Home / Aktualitet / Kush janë 8 bashkitë e vendit ku është mbyllur numërimi

Kush janë 8 bashkitë e vendit ku është mbyllur numërimi

2272 qendra votimi janë numëruar derimë tani nga ana e KZAZ-ve, ndërsa procesi duket se po shkon në gjysmë. Nga të dhënat e rifreskuara nga KQZ shihet se deri në momentet që flasim PS ka 49.27 %, PD-AN 38.89 % dhe LSI 7.12 %, të llogaritura këto në rang kombëtar.

Në momentet që flasim procesi i numërimit të votave është mbyllur në 8 bashki të vogla, ndërkohë që ka pasur disa ndërpreje të numërimit për shkak të lodhjes së komisonerëve. Në krahasim me orët e para të mëngjesit dhe gjatë ditës, PS ka një rënie të lehtë me disa pikë përqindje.

Kolonjë PS

Tropojë PD

Përmet PS

Has – Fushë Arrëz PD

Himarë PS

Pustec PS

Këlcyrë PS

(Faxweb.al)

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six − two =