Home / Kryesore / KUSH E KA RRADHËN TA PËRDORË ERION VELIAJ

KUSH E KA RRADHËN TA PËRDORË ERION VELIAJ

Bardhyl LONDO-
Une televizionet pothuajse nuk i ndjek sepse e di cfare do te thone. Por nga fb mesoj se ai perdor emra te njohur publike per ti perdorur. E njoh shume mire kete praktike: atij nuk i mjafton puna qe ka bere dhe s ka si ti mjaftoje dhe perdor emra qe mund te kene nje fare ndikimi ne publik. Kete e kuptoj. Por nuk kuptjoj gjene tjeter: si ka mundesi qe keta personalitete pranohen te keqperdoren? A jane te perdorshem per cdo pushtet politik apo nuk iu mjafton emri i tyre? Pas shperdorimit qe beri me artiste te shquar te Teatrit kur e prishi,ai po vazhdon me emra te tjere. Lexova kohet e fundit emrat e Eli Fares,Artiola Toskes,Redi Jupit dhe u trishtova shume. Me sa duket keta ndjejne mungesa ne personalitetin e tyre dhe ndjejne nevojen e mbeshtetjes politike. A kemi te bejme me nje shperdorim te personalitetit politik apo me nje skllaveri politike? Nuk e di,nuk e di vec shija ime eshte shume e hidhur.

Check Also

Ata që kërkojnë qimen te ‘Prefekti’ dhe nuk shohin traun që u vendoset para syve

Nga Ilir Metaj Kur sheh qimen dhe nuk vë re traun. Ose kur do të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − thirteen =