Home / Ekonomi / Kursi i këmbimit valutor/ Mësoni me sa lekë blihet sot euro, dollari dhe paundi britanik

Kursi i këmbimit valutor/ Mësoni me sa lekë blihet sot euro, dollari dhe paundi britanik

Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Euros dhe Frangës Zviceriane. Ndërkohë Paundi Britanik dhe Dollari ka një rritje të lehtë.

Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator të përditësuar:

Dollari:                                 Blihet 103.2                    Shitet 103.8

Euro:                                    Blihet 122.9                    Shitet 123.4

Paundi Britanik :                  Blihet 142.8                   Shitet 143.6

Franga Zviceriane:               Blihet 110.7                   Shitet 111.5

Kursi i këmbimit valutor, mësoni me sa lekë blihet sot euro,

Check Also

Kursi i këmbimit/ Forcohen dollari e paundi, zhvlerësohen euro dhe franga

Në tregun e brendshëm të këmbimit valutor, të Mërkurën, dollari amerikan dhe paundi britanik fituan …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − nine =