Home / Aktualitet / Kursi i këmbimit/ Rritet dollari dhe paundi, zhvlerësohet franga

Kursi i këmbimit/ Rritet dollari dhe paundi, zhvlerësohet franga

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën, monedha e përbashkët europiane ka ruajtur pozita të qëndrueshme në raport me lekun, ndërsa dollari dhe paundi britanik kanë fitur terren ndaj lekut.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, sot euroja blihet me 123.20 lekë në të njëjtën vlerë sa një ditë më parë.

Ndërsa dollari amerikan është forcuar me 0.52 lekë, në krahasim me ditën e djeshme duke u ngjitur në vlerën e 104.14 lekë Paundi britanik gjithashtu ka fituar 0.12 lekë dhe këmbehet me 142.77 lekë dhe franga zvicerane këmbehet me 0.18 lekë më pak se ditën e martë, në vlerën 111.32 lekë.

Check Also

Kush janë deputetët që do hetojnë Metën, mazhoranca përdor “të djegurit” për të çuar deri në fund luftën me presidentin

Detaje të reja janë mësuar nga nisma për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Burimet bëjnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × one =