Home / Sport / Kur do të jepet vendimi final për ndeshjen Juventus-Napoli?

Kur do të jepet vendimi final për ndeshjen Juventus-Napoli?

Ende nuk është vendosur për fatin e ndeshjes Juventus – Napoli, e paraparë të luhej ditën e diel.

Sipas medieve në Itali, rezultati i kësaj ndeshje është ende “nën gjykim”, në pritje të një hetimi më të detajuar.

Ndeshja mes Juventusit dhe Napolit nuk u zhvillua pasi skuadra e Gennaro Gattusso nuk bëri udhëtimin për në Torno, duke këmbëngulur se ishin të urdhëruar të mos udhëtonin nga autoritetet lokale shëndetësore, shkaku i rrezikuit me COVID-19.

Lega Serie A dhe Juventus menduan se nuk kishte prova të mjaftueshme për këtë, pasi vetëm dy lojtarë të Napolit ishin pozitivë.

Sipas rrethanave, duket se Juventus do të marrë një fitore me rezultat zyrtar 3:0, por sipas Komisionit Disiplinor kjo ndeshje është ende “nën gjykim”, që do të thotë se duhet bërë akoma hetim.

Check Also

Mbledhja te Ministria e Financave, Fidel Ylli: Ja kur do t’i japim zgjidhje përfundimtare problemeve

Ka përfunduar para pak minutash, takimi te Ministria e Financave, mes përfaqësuesve të Ligës Profesioniste …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − seventeen =