Home / Aktualitet / Kujdes! Mos i hidhni në plehra: Atë që bëjnë bishtat e qershive nuk e bën asnjë ilaç

Kujdes! Mos i hidhni në plehra: Atë që bëjnë bishtat e qershive nuk e bën asnjë ilaç

A e dini se bishtat e qershisë përdoren si ilaç në mjekësinë tradicionale? Ato janë të njohura për vetitë e tyre të jashtëzakonshme që promovojnë funksionimin e duhur të veshkave dhe zvogëlojnë mbajtjen e ujit.

Ata parandalojnë formimin e gurëve në veshka dhe infe ksioneve të traktit urinar. Bishtat e qershisë stimulojnë gjithashtu eleminimin e toksinave nga trupi përmes urinës dhe jashtëqitjes.

Përfitimet shëndetësore të bishtave të qershisë:

– uljen e edemës dhe blozës

– e dobishme kundër anemisë dhe artritit

– vrasës efektiv i dhimbjeve

Çaji i bishtave të qershisë:

Për çaj mund të përdorni bishtat e njoma ose të thata. Nëse dëshironi t’i thani, vendosini në një karton dhe në një vend ë errët dhe të thatë për dy ditë. Më pas vendosini në një enë hermetike.

Shtoni 5 lugë gjelle në 1 litër ujë të valë. Lëreni të marrë valë për 5 minuta dhe më pas hiqeni nga zja. rri dhe lëreni mbuluar për 15 minuta. Mund të shtoni sheqer ose mjaltë sipas dëshirës, do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur qe ndodhet me poshte .

Check Also

Sot iu bashkua zyrtarisht PD-së, por ja çfarë thoshte Bamir Topi kohë më parë për Bashën

Sot kryedemokrati Lulzim Basha ka gjetur marrëveshjen me një figurë të vjetër të Partisë Demokratike, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − one =