Home / Kryesore / Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Kontinenti Europian është përfshirë nga aktiviteti masave ajrore të ftohta të cilat do të ifluncojnë mot me rreshje dhe temperatura të ulëta në territorin e Shqipërisë.

Në vendin tonë do të rikthehen rreshjet e shiu tme intesitet kryesor në Veripërendim dhe rreshje bore në Verilindje dhe Juglindje deri në lartësitë 600 -700 metra në nivelin e detit. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur.

Check Also

PORTI, AEROPORTI…(S)ËSHTË ÇËSHTJE E SIGURISË KOMBËTARE

Nga Sebastian ZONJA- Bllokimi i Twitterit të presidentit amerikan, me anë të një vendimi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 1 =