Home / Uncategorized / Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

Kushtet e qëndrueshme atmosferike vijojnë të ndikojnë mbi vendin tonë duke bërë që edhe dita e sotme të jetë me mot me diell por edhe alternime vranësirash kalimtare.

Kushtet e qëndrueshme do të vijojnë edhe për ditët në vijim. Vranësirat do të jenë më tepër prezente përgjatë pjesës së parë të ditës dhe kryesisht përgjatë ultësirës perëndimore.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1ballë, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2°C deri në 10°C

zoant e ulëta 2°C deri në 17°C

zonat bregdetare 8°C deri në 17°C.

Check Also

Kthjellime dhe mot i qëndrueshëm, ja parashikimi për sot

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 5 =