Home / Kryesore / Kthjellime dhe rritje temperaturash, shikoni si do jetë moti sot

Kthjellime dhe rritje temperaturash, shikoni si do jetë moti sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08°C në 19°C, në zonat e ulëta nga 14ºC në 26°C dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 25°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 6 ballë.

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Check Also

Lajm i mirë/ Ky shtet i dhuron Shqipërisë 10 mijë doza vaksine anti-Covid

Në seancën parlamentare të Qeverisë së Kroacisë, u miratua sot një vendim për të dërguar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + 15 =