Home / Aktualitet / Kryeparlamentari i Kosovës Glauk Konjufca nesër në Tiranë, takime me Metën e Bashën

Kryeparlamentari i Kosovës Glauk Konjufca nesër në Tiranë, takime me Metën e Bashën

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, nesër, më 7 qershor, do të jetë për një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Gjatë qëndrimit në Tiranë, kreu i Kuvendit të Kosovës do të pritet në takime të veçanta nga presidenti Ilir Meta, kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha.

10:05-11:15 Takim me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi

Vendi: Kryesia e Kuvendit

Deklaratë për shtyp)
11:30-12:30 Takim me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta

 

Vendi: Presidencë
12:30-13:00 Takim me kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha
Vendi: Selia e PD-së

 

Check Also

28-vjeçarja nga Elbasani rrëfen dramën e jetës dhe përballjen me sëmundjen

Ishte vetëm 12 vjeç kur mësoi një të vërtetë që do t’i ndryshonte jetën. Një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + nineteen =