Home / Kryesore / Kryeministri Mitsotakis riformon kabinetin qeveritar, ja ministritë që preken
Main opposition New Democracy conservative party leader Kyriakos Mitsotakis speaks during an interview with Reuters at the party's headquarters in Athens, Greece, April 8, 2019. Picture taken April 8, 2019. REUTERS/Alkis Konstantinidis - RC1EA0039AC0

Kryeministri Mitsotakis riformon kabinetin qeveritar, ja ministritë që preken

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka riformuar kabinetin qeveritar.

Mediat vendase raportojnë se ministri i Brendshëm, Takis Theodhorikakos që u zëvendësua nga Makis Voridhis dhe ministri i Punës, Janis Vrucis, i cili u zëvendësua nga Kostis Haxhidakis.

Zëdhënësi i ri i qeverisë është Christos Tarandilis. Disa transferime janë shënuar dhe në postet e zv/ministrave.

Check Also

RENEA aksion blic gjatë natës në Nikël, kryen kontrolle

RENEA ka zhvilluar një operacion blic gjatë mbrëmjes së djeshme në zonën e Niklës, ku …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + five =