Home / Aktualitet / Kritikoi Bashën për mitingun në kohë pandemie, Vasili nuk ia përton Ramës

Kritikoi Bashën për mitingun në kohë pandemie, Vasili nuk ia përton Ramës

Kritikave të Edi Ramës, për mitingun e Lulzim Bashës iu është përgjigjur vetëm pak minuta në distancë, nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, i cili i sjell në vëmendje kreut të qeverisë, të gjitha rastet kur ka harruar praninë  e Covid 19.

Duke e quajtur Ramën pis, Vasili shprehet se kryeministri nuk e njihte ligjin kur prishi Teatrin Kombëtar në mes të natës, apo kur lë nga dy muaj viktimat në morg, duke iu referuar një qytetari nga Vlora, për vdekjen e të cilit familja nuk ishte njoftuar për ditë me radhë.

Postimi i Vasilit:

Kur Pisi kryeminister flet per ligj!! Ky pis qe prishi Teatrin ne mesnate, me 1000 forca policie ne gjendje te jashtezakonshme dhe desh vrau artistet brenda per Babezin e pangopur te tij dhe te bandes se tij ka surrat dhe flet per ligj.

Ky pis qe i le njerezit dy muaj ne morg si nje sadist i vertete ka surrat dhe flet per rregulla.

Ky pis qe fshehu si kriminel vdekjen e rreth 9 mije shqiptareve nga COVID ka surrat e flet per ligje.

Ky pis qe i la dhjetra mijra qytetare te infektuar nga COVID te dergjeshin ne meshire te fatit pa barna e pa ilace ka surrat e flet per rregulla.

Check Also

Vrasja e Mehmet Qemës nxjerr në dritë krime të tjera/ Çfarë zbuloi Policia në magazinën e viktimës

Disa ditë pas vrasjes së 27 vjeçarit Mehmet Qema në zonën e 5 majit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + 15 =