Home / Aktualitet / KQZ në kaos pasi u sulmua nga hakerat, Celibashi jep lajmin e mirë

KQZ në kaos pasi u sulmua nga hakerat, Celibashi jep lajmin e mirë

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka njoftuar se aplikacioni i KQZ-së i është kthyer normalitetit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Celibashi sqaron se raportimet do të rifillojnë për të bërë me dije ecurinë e votimit.

“Normalizohet situata me aplikacionin KQZ. Rifillojnë raportimet për pjesëmarrjen dhe mbi ecurinë e votimit nëpërmjet aplikacionit KQZ,”-shkruan Celibashi.

Check Also

Vjosa Osmani mbështet Albin Kurtin: Të padisim Serbinë për gjenocid

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencën e përbashkët për media me presidentin slloven Borut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 − 3 =