Home / Lajmi Fundit / Kosovë/Pezullohen nga puna 9 zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë

Kosovë/Pezullohen nga puna 9 zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë

Nëntë zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë në Kosovë janë pezulluar nga puna.

Nga informacionet e para zyrtarët e pezulluar dyshohen për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar, mashtrim në detyrë dhe marrje ryshfeti.
Ndërsa për rastin nga Ministria e Bujqësisë i thanë Expressit se pas pak do të dalin me një komunikatë për media.

Kujtojmë se deri më tani nga kjo Ministri janë prangosur dhjetëra zyrtarë nën dyshimet për keqpërdorime me subvencione.

Check Also

U plagos gjatë operacionit të RENEA, kush është 52-vjeçari që kërkohej për vrasje

Një person u plagos ditën e sotme në zonën e Dukagjinit në Malësinë e Madhe, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 15 =