Home / Aktualitet / Kosova përballë COVID-19: 2.332 raste aktive, vetëm dje mbi 200 raste të reja

Kosova përballë COVID-19: 2.332 raste aktive, vetëm dje mbi 200 raste të reja

2.332 raste aktive me COVID-19 regjistrohen aktualisht në Kosovë. Deri më tani shënohen 18.148 raste nga 88.090 persona të dyshimtë me koronavirus.

IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.150 raste.

Një ditë më parë u tha se Ministria e Shëndetësisë ka filluar të shqyrtojë masa të reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se mbyllja e kufijve dhe kufizimi i lëvizjes në zonat më të prekura me COVID-19 janë dy nga masat të cilat janë duke u shqyrtuar.

Check Also

Transportonin emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës, ‘Muzgu 4’ çon në pranga dy të rinj në Gjirokastër

GJIROKASTER Dy të rinj u vunë në pranga mëngjesin e sotëm në Gjirokastër, nën dyshimet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × one =