Home / Aktualitet / Koronavirusi në Shqipëri/ Manastirliu publikon thirrjen doktorit të njohur: Lufta ndaj virusit vazhdon, ju lutem… (VIDEO)

Koronavirusi në Shqipëri/ Manastirliu publikon thirrjen doktorit të njohur: Lufta ndaj virusit vazhdon, ju lutem… (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka postuar një video në rrjetin e saj social Facebook, me thirrjen e Dr. Saimir Cenameri.

Ky i fundit përsërit thirrjen për të pasur kujdes nga virusi që ka pushtuar botën, pasi sipas lufta ende nuk ka mbaruar.

Distancimi fizik, larja e duarve dhe mbajtja e maskës, janë këshillat që ai rithekson për t’u mbrojtur nga Covid-19.

“Lufta vazhdon. Të jemi të kujdesshëm në zbatimin e masave, për mbajtjen e maskave, për ruajtjen e distancimit fizik, për larjen e duarve.”
Ju lutem dëgjoni thirrjen e Dr. Saimir Cenameri nga Materniteti “Koço Gliozheni”,” shkruan Manastirliu, ndërkohë që më poshtë është fjala e Cenamerit.

“Ju falenderoj për përkushtimin e kujdesin që keni treguar, ne si person shëndetësor dhe ju. Lufta vazhdon, jini të kujdesshëm në zbatimin e porosive të komitetit teknik në lidhje me mbajtjen e maskave, distancimin fizik dhe lajren e duarve, që janë porosi që ju janë dhënë e do ju jepen dhe në vazhdim. Së bashku do ja dalim, lufta vazhdon,” shprehet ai.

🔴#COVID19“Lufta vazhdon. Të jemi të kujdesshëm në zbatimin e masave, për mbajtjen e maskave, për ruajtjen e distancimit fizik, për larjen e duarve.”Ju lutem dëgjoni thirrjen e Dr. Saimir Cenameri nga Materniteti “Koço Gliozheni” 🙏🏼#VendoseMaskën😷#TëNdihmojmëEkipetMjekësore🤜#COVID19🤛

Gepostet von Ogerta Manastirliu am Dienstag, 11. August 2020

 

 

Check Also

Komentuesit në mediat online dhe strategja e përbaltjes totale

Nga Çapajev GJOKUTAJ –   1. Të bën përshtypje dallimi mes komentuesve në fejsbuk dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 4 =