Home / Kryesore / Koronavirusi në Kosovë/ Shënohen 119 raste të reja, humb jetën një person

Koronavirusi në Kosovë/ Shënohen 119 raste të reja, humb jetën një person

119 raste të reja janë regjistruar në Kosovë këtë të premte, duke e çuar numrin total të të prekurve në 13,100, ndërsa 13,100.

Po ashtu, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve është regjistruar edhe një viktimë, duke e çuar numrin total të të vdekurve me koronavirus në Kosovë në 499.
Sipas të dhënave të këtij Instituti të premten janë regjistruar edhe 154 raste që kanë mposhtur virusin.

Check Also

Manastirliu flet për Covid: Ja kur do të nis vaksinimi i popullatës

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu foli sot për vaksinën anti COVID-19. Ajo …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − 5 =