Home / Aktualitet / Koronavirusi në Greqi/ 1626 raste të reja dhe 53 viktima në 24 orë

Koronavirusi në Greqi/ 1626 raste të reja dhe 53 viktima në 24 orë

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar gjatë 24 orëve të fundit 1,626 raste të reja me koronavirus. Atika vijon të jetë rajoni më i prekur, me 834 të prekur sot.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 221.147, nga të cilët 51.6% janë burra. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 58 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 2,263 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

Në 24 orëve të fundit 53 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin, duke e çuar në 7,091 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë. Sipas të dhënave 95.8% kishin sëmundje shoqëruese./BoldNews.al

Check Also

Brenda burgut ku po mbahet ish-polici që vrau George Floyd

Ish-polici që vrau George Floyd po mbahet në një burg të sigurisë së lartë, ndërkohë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × three =