Home / Aktualitet / Koronavirusi/ ISHP: Ja 7 rastet kur duhet të kërkoni menjëherë ndihmë mjekësore

Koronavirusi/ ISHP: Ja 7 rastet kur duhet të kërkoni menjëherë ndihmë mjekësore

Simptomat e Covid-19 variojnë nga të lehta deri në forma të rënda.

Shenjat shfaqen dy deri në 14 ditë pas ekspozimit ndaj virusit Covid-19.

Instituti i Shendetit Publik, ISHP, në një postim në rrjetet sociale rendit simptomat e koronavirusit të cilat nuk duhen neglizhuar dhe duhet kërkuar ndihmë.

Simptomat:

Kollë
Temperaturë
Ethe
Dhimbje muskujsh
Vështirësi në frymëmarrje
Dhimbje fyti
Humbje të shijes dhe nuhatjes
Konfuzion
Përgjumje
Dhimbje, shtrëngim në kraharor

Simptomat e koronavirusit, ISHP: Ja 7 rastet kur duhet të kërkoni

Check Also

Kriza nga “COVID-19” rrëzon eksportet Shqipëri-Kosovë

Eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës për tetë muajt e parë të këtij viti kanë rënë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen − 2 =