Home / Kronike / Kronike / Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur nga Skrapari, ishte në terapi intensive prej 9 ditësh

Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur nga Skrapari, ishte në terapi intensive prej 9 ditësh

TIRANË

Është ndarë nga jeta në moshën 72-vjeçare, në këto orë të para të së hënës, doktori i njohur i Skraparit, Esat Pashaj.

Gazetarja Eneida Petova raporton për “BalkanWeb” se mjeku i njohur ka ndërruar jetë pas prekjes në një stad të avancuar nga një sëmundje e shkaktuar nga koronavirusi, ndërsa ishte i shtruar në Tiranë prej 9 ditësh në terapi intensive.

I lindur në 16.05.1948, dr.Esati ishte edhe njëherësh Anëtar i Këshillit Bashkiak Skrapar dhe njëherësh mbante detyrën e Nëndrejtorit të Spitalit Bashkiak Skrapar.

(BalkanWeb)

Check Also

Shifrat e fundit/ Ulet numri i rasteve te reja por shënohen më shumë viktima nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − twelve =