Home / Kryesore / Koreja e Jugut mbështet Shqipërinë si anëtar jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së 2022-2023

Koreja e Jugut mbështet Shqipërinë si anëtar jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së 2022-2023

Koreja e Jugut ofron mbështetjen e saj për synimin e Shqipërisë që të shërbejë si anëtar jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së 2022-2023. Lajmi u bë i ditur nga Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i cili të martën zhvilloi një bisedë telefonike me Ministren e Tregtisë të Republikës së Koresë së Jugut, Yoo Myung-hee. Sipas njoftimit të zotit Cakaj në Facebook, biseda u përqendrua në nevojën e nxitjes së bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve, veçanërisht nëpërmjet disa projekteve konkrete në fushën e teknologjisë së informacionit.

Check Also

Meta: Planifikime të çmendura për kapje votash kanë nisur, përshkallëzimi i krizës politike bëhet edhe më kërcënues

Presidenti Ilir Meta ka ngritur në fokus shqetësimin në lidhje me situatën ekonomike në vend, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 1 =