Home / Bota / Konfirmohet mutacioni turk i Covid-19, shkencëtarët: Na erdhi papritur, makth për ne

Konfirmohet mutacioni turk i Covid-19, shkencëtarët: Na erdhi papritur, makth për ne

Një mutacion i ri i Covid po qarkullon në Turqi. Sipas mediave turke, të cilat i referohen prof. dr. Alper Sener, gjithçka është konfirmuar ditën e sotme.

“Numri i të prekurve ditorë ka arritur 20 mijë dhe nëse vijojmë me këto ritme mund të detyrohemi të mbyllemi sërish”, u shpreh ai.

Sa i përket mutacionit turk, Prof. Dr. Alper ?ener shprehet se gjithçka ndodhi papritur dhe numri i të prekurve nga ky mutacion u rrit në mënyrë të menjëhershme.

“Mutacioni i ri është kthyer në një makth për ne”, u shpreh ai, ndërsa ministri i Shëndetësisë konfirmoi se vetëm gjatë ditëve të fundit janë konfirmuar më shumë se 100 000 të prekur në qytetet përreth detit Marmara, ku dyshohet se është edhe epiqendra e këtij mutacioni.

Konfirmohet mutacioni turk i Covid-19/ Shkencëtarët: Erdhi papritur,

Grupi privat në Facebook

Check Also

Islamofobia! Studentja muslimane sulmohet me acid në SHBA

Në SHBA është aktualizuar një debat mbi urrejtjen islamofobike pasi një studente muslimane me origjinë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − 9 =