Home / Aktualitet / Konfirmohen 4 raste të reja me koronavirus në Sarandë,2 prej tyre kolegë në një biznes privat

Konfirmohen 4 raste të reja me koronavirus në Sarandë,2 prej tyre kolegë në një biznes privat

4 raste të reja me Covid janë shënuar në Sarandë.

Dy nga katër të infektuarit janë kolegë në një biznes pune, ndërsa për të infektuarit e tjerë nuk ka të dhëna.

Në vendin tonë shifrat e infektimeve ditore vijojnë të jenë të larta, ku vetëm dje për 24 orë u raportuan 116 raste të reja dhe 6 viktima.

Ndërkaq 189 pacientë po trajtohen në spitalet Covid, 20 në terapi intensive dhe 8 të intubuar.

Check Also

“Zot t’i dalim këtij vatani”, Meta me mesazh të fortë nga Zall Dardha

Kreu i vendit, Ilir Meta ka vizituar sëfundmi fshatin Zall Dardhë të Dibrës nga ku …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 13 =