Home / Kryesore / Kjo është ndarja më e madhe e shqiptarëve

Kjo është ndarja më e madhe e shqiptarëve

Nga Gazmend KAPLLANI –

E megjithate ndarja kryesore ne Shqiperi nuk ka qene dhe nuk do jete as krahinore, as dialektore, as fetare (fatmiresisht). Ato jane ndasi qe Shqiptaret, si pak kombe ne Ballkan dhe Europe, dine ti tejkalojne me sukses ne te gjitha krizat e medha dhe te vogla. Ndarja kryesore qe kercenon te ardhmen e vet kombit ne Shqiperi eshte mes atyre pak qe jane pasuruar shume dhe atyre shume qe jane ende te varfer ne vendin me te varfer te Europes.

Atyre pak qe kane mundesi te perparojne dhe atyre shume qe kane mbetur pas ne vendin me te prapambetur te Europes. Atyre pak qe bejne ligjin dhe atyre shume qe nuk e gjejne dot te drejten asgjekundi. Atyre pak qe vjedhin dhe dhunojne dhe atyre shume qe rriten me mentalitin se ne kete vend ke te ardhme vetem po vodhe, dhunove dhe lepive ndryshe duhet te marresh rrugen e kurbetit qe te mbijetosh ne menyre te ndershme.

Atyre pak qe bejne pall ne nje vend ku nuk ka patur dhe nuk ka ende shtet te se drejtes dhe atyre shume qe besojne me shume ne miresine e te huajve se ne te ardhmen e vendit te tyre. Dhe keshtu me rradhe…

Check Also

U arrestua me 1 kg kokainë, ja kush është efektivi i RENEA-s/ FOTO

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me arrestimin në flagrancë të një efektivi të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − eleven =