Home / Aktualitet / Kishte nxjerrë shëtitje qentë, 39-vjeçarja humb jetën tragjikisht pas sulmit nga ariu

Kishte nxjerrë shëtitje qentë, 39-vjeçarja humb jetën tragjikisht pas sulmit nga ariu

Një grua 39-vjeçare nga Kolorado ka vdekur pas një sulmi nga ariu teksa kishte nxjerrë shëtitje qentë e saj.

I dashuri i gruas, e gjeti trupin e saj të premten në mbrëmje pranë qytetit Durango, rreth 350 milje në jugperëndim të Denver. Ai i tha policisë se arriti në shtëpi rreth orës 8:30 pasdite dhe gjeti dy qentë jashtë, por e dashura e tij ishte zhdukur.

Më pas ai filloi kërkimet në vendin ku 39-vjeçarja nxirrte shpesh qentë shëtitje. Pasi gjeti trupin njoftoi policinë. Në trupin e gruas u evidentuan të çara të mëdha edhe qime ariu.

Emri i saj nuk është bërë i ditur ende nga autoritetet. Zyrtarët thonë se pavarësisht se sulmet e ariut janë të rralla, ngjarja duhet të shërbejë si një ‘kujtesë’ për njerëzit se kafshët e egra janë të rrezikshme.

Check Also

Aksident në Itali, plagoset rëndë shqiptari

Një aksident rrugor ka ndodhur në Itali në zonën e Cingolit, me pasojë plagosjen rëndë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + six =