Home / Kronike / Kishte fshehur drogë dhe municione luftarake në depot e një kompanie, si u kap shqiptari

Kishte fshehur drogë dhe municione luftarake në depot e një kompanie, si u kap shqiptari

Një operacion antidrogë në Itali ka sjellë arrestimin e një shqiptari 43-vjeçar dhe një italiani 57-vjeçar.

Nga mediat fqinje mësohet se policia e Varese-s ka mundur të sekuestrojë 12 kilogramë drogë, të cilat ishin fshehur brenda depove të një ndërmarrjeje në Vergiate (VA) të specializuar për mirëmbajtje dhe riparim në sektorin aeronautik pranë aeroportit të Malpensa.

Po kështu efektivët gjetën edhe armë dhe municione luftarake

Check Also

U kap me armë e 23 fishekë, Fjolla Morina dërgohet me urgjencë nga burgu në spital

Ditën e sotme këngëtarja Fjolla Morina është vënë në pranga pasi iu kap një armë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 20 =