Home / Kronike / Kronike / Kishin mbjellë kanabis ne oborrin e shtëpisë, arrestohen dy vëllezërit në Durrës

Kishin mbjellë kanabis ne oborrin e shtëpisë, arrestohen dy vëllezërit në Durrës

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Manzë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, arrestuan në flagrancë shtetasit Sh.T., 53 vjeç dhe S. T., 45 vjeç (vëllezër), banues në Gjuricaj, Ishëm.

Gjatë kontrollit në oborrin e banesës së tyre, shërbimet e Policisë kanë gjetur të kultivuar disa fidanë të dyshuar cannabis sativa, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Check Also

Zaev nesër në Sofje: Identiteti dhe gjuha nuk janë pjesë e negociatave. Opozita maqedonase: Do të tradhëtojë

MAQEDONI E VERIUT Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev nesër do të udhëtojë në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 3 =