Home / Kryesore / “Kisha temperaturë…”/ Konfirmohet, kapiteni i Vllaznisë, rezulton pozitiv me Covid-19

“Kisha temperaturë…”/ Konfirmohet, kapiteni i Vllaznisë, rezulton pozitiv me Covid-19

Pas bojkotit nga Liga Profesioniste, e cila ka vendosur që futbolli në Shqipëri të ndërpritet deri në plotësimin e katër kushteve nga qeveria, probleme të tjera po hasen në ekipet shqiptare.

Sikur të mos mjaftonte kjo, kapiteni i Vllaznisë, Erdenis Gurishta ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Gjithçka u vërtetua pas analizave të bëra, me dyshimin që kishte ditë që ekzistonte.

Futbollisti do qëndrojë i izoluar, në mënyrë që të shmangë kontaktet me të tjerë. Infektimi i mbrotjësit 25-vjeçar është një lajm i keq jo vetëm për shkodranët, por edhe për futbollin shqiptar.

Check Also

Shifrat e fundit/ Shënohen mbi 280 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se kanë humbur jetën 3 persona nga Covid në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fourteen + 2 =