Home / Aktualitet / Kirurgu i famshëm Enton Bollano, triumfon mbi COVID-19, normalizohen të gjithë parametrat

Kirurgu i famshëm Enton Bollano, triumfon mbi COVID-19, normalizohen të gjithë parametrat

Erisa MUÇAJ-

Kirurgu i talentuar dhe nder me te njohurit ne Hapesiren Shqiptare, himarioti i Tiranes Profesor Dr. Enton Bollano edhe pse ka pese dite qe ndodhet ne nje nga spitalet e Turqise gezon shendet te mire dhe me parametra tejet te permiresuar. Profesor Bollano rezultoi pozitic pas testit ne Tirane dhe me ndihmen e kolegeve te tij ne Stamboll iu nenshtrua nje survejance mjekesore per te parandaluar çdo agresivitet te virusit pandemik. Familjare te kirurgut te njohur pohuan per arberianews.net dhe shtypi.net se gjendja shendetesore e Profesorit eshte e shendetshme, me parametra krejt normale dhe ne situate tejet pozitive. Arsyeja e vijimit te qendrimit ne spital lidhet me pritjen karantinuese per te kryer sipas afateve testimin e radhes epidemiologjik, per shkak edhe te specifikave profesionale te kirurgut.
Per shendetin e Profesorit ka pasur gjate dy diteve te fundit lajme te pasakta dhe pa asnje burim konfirmues. Qindra paciente dhe miq te Profesorit kane informacion per gjendjen ditore te shendetit te tij dhe kjo i vlen si nje prove e ndjenjes miqesore dhe dashurise qe i ofrohet nga pacientet, fNsat dhe dashamiresit e tij. Mediat tona bashkohen ne urimin per shendet te plote dhe mbaresi te Profesor Bollanos!

Check Also

Zgjedhjet në Gjermani/ BE akuza të forta ndaj Rusisë për sulme kibernetike

Pak ditë para zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, Komisioni Evropian ka akuzuar Rusinë se po përpiqet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × three =