Home / Bota / Kina ndihma për 83 vende në botë për të përballuar pasojat e koronavirusit
Workers wearing protective gears disinfect as a precaution against the new coronavirus at the subway station in Seoul, South Korea, Wednesday, March 11, 2020. (Kim Sun-woong/Newsis via AP)

Kina ndihma për 83 vende në botë për të përballuar pasojat e koronavirusit

Autoritetet kineze thonë se vendi ka siguruar ndihmë emergjente për 83 vende dhe organizata ndërkombëtare për të luftuar koronavirusin e ri.

Zyrtarët thane se Kina ka shpërndarë në mënyrë aktive informacione për sëmundjen, ka shtuar shkëmbimet teknologjike me ekspertë ndërkombëtarë dhe ka dërguar specialistë në vende të tjera për të ndihmuar me betejën kundër koronavirusit.

 

M.C

Check Also

Eksperti i lartë amerikan: “Trajtimet e kurimet që janë në fazën laboratorike do të jenë gati nëse virusi rikthehet”

Në një deklaratë për shtyp, eksperti i lartë i semundjeve infektive në SHBA ka deklaruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − three =