Home / Kryesore / Keni bërë plane për fundjavë? Ja si parashikohet moti

Keni bërë plane për fundjavë? Ja si parashikohet moti

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë nj? rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 07ºC në 16°C dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 17°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Check Also

Rritet numri i viktimave në Shqipëri, 91 pacientë rezultojnë pozitiv me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + five =