Home / Aktualitet / Këngëtarja e njohur shqiptare tmerrohet nga pamjet në plazhin e Borshit

Këngëtarja e njohur shqiptare tmerrohet nga pamjet në plazhin e Borshit

Ditën e djeshme këngëtarja e njohur shqiptare, Olta Boka ka komunikuar nëpërmjet rrjeteve sociale se në vendin që ajo po kalon pushimet, Borsh, uji është kthyer në jeshil dhe se askush nuk po mundej t’i jepte një shpjegim.

Këngëtarja e njohur shqiptare tmerrohet nga pamjet në plazhin e

Këngëtarja e njohur shqiptare tmerrohet nga pamjet në plazhin e

Këngëtarja e njohur shqiptare tmerrohet nga pamjet në plazhin e

Pak kohë më vonë ajo ka gjetur arsyen dhe është një fenomen që po ndodh në gjithë botën për shkak të ngrohjes globale dhe prishjes së ekosistemit.

Sipas nacional geographic, shkencëtarët kanë thënë se këto janë dëshmi të prishjes së ekosistemit dhe janë alga të cilat rriten në det përhapen dhe bëhen më toksike kur ujërat ngrohen, siç po ndodh tani me temperaturat e larta. Dhe disa po zbulojnë se edhe në vendet ku ka menaxhim të dobët të mbeturinave, ndryshimet e motit të lidhura me klimën tashmë mund të përkeqësojnë problemet.

Check Also

Plagosje me armë zjarri në Lezhë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar

Një i plagosur me armë zjarri ka mbetur në Lezhë. Autori i dyshuar Xhulio Vokrri, ka plagosur 25-vjeçarin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − thirteen =