Home / Aktualitet / Këlliçi denoncoi shpërndarjen e ushqimeve për fushatë, reagon zyrtari në Vaqarr

Këlliçi denoncoi shpërndarjen e ushqimeve për fushatë, reagon zyrtari në Vaqarr

Pas denoncimit të Belind Këllicit se zyrtari i njësisë administrative Vaqarr po shpërndante ushqime në kuadër të fushatës elektorale, ka reaguar dhe Gentian Myrta i cili ka thënë se këto ushqime ishin bamirësi nga shoqata Firdeus për iftar.

Gentian Myrta:

100 banorë të lagjes Ibra, në Vaqarr, sot presin të çelin iftarin, falë dhe bujarisë së shoqatës Firdeus. Por dhuna e ushtruar nga Florenc Hoxha dhe “krushqit e tjerë të inatosur” të shpurës së Dhendërrit Basha, ndaj djemve shërbëtorë, e ka ndaluar shpëndarjen e ushqimit. Marrëzia e Presidentit nuk ka fund. Si mundet t’u mohosh besimtareve bujarine e Zotit? Apo edhe iftari duhet shperndare me dekret presidencial?

Check Also

Vjosa Osmani mbështet Albin Kurtin: Të padisim Serbinë për gjenocid

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencën e përbashkët për media me presidentin slloven Borut …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 5 =