Home / Lajmi Fundit / KAS rrëzon kërkesën e PD për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në qarkun e Tiranës

KAS rrëzon kërkesën e PD për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në qarkun e Tiranës

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja e rradhës e Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve, në lidhje me kërkesën e bërë nga Partia Demokratike dhe kandidati i pavarur Boiken Abazi për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve të 25 Prillit.

KAS ka vendosur që të rrëzojë kërkesën e bërë për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve të 25 Prillit.

Partia Demokratike ka bërë kërkesa të njëpasnjëshme për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve të 25 Prillit në qarqe të ndryshme duke pretenduar se janë kryer shkelje të cialt kanë manipuluar vullnetin e qytetarëve. Por deri më tani të gjithë këto kërkesa të bëra po hidhen poshtën nga KAS duke mos i pranuar pretendimet e partisë Demokratike.

Check Also

Meta në Malësi të Madhe, vlerëson me dekorata e tituj Prekë Calin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vlerësuar Prekë Calin dhe atdhetarë e luftëtarë të tjerë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × five =