Home / Aktualitet / Karantinë dhe test anticovid,njihuni me masat e reja të Greqisë

Karantinë dhe test anticovid,njihuni me masat e reja të Greqisë

Vendimi i radhës nga qeveria greke vihet në jetë që prej ditës së nesërme, data 5 gusht.

Sipas njoftimit duke filluar nga ora 23:00 dhe deri në orë 7 të mëngjesit të ditës së nesërme, dogana e Kakavijës do të mbyllet për të gjithë kalimtarët.
Dhe duke filluar nga ora 00.01 e datës 16 gusht, dhe në vazhdim, kushdo që kthehet nga Shqipëria do të duhet të rrijë karantinë 7 ditë.
Nga nesër në mbrëmje, në doganën e Kakavijës do të vendosen ekipe të ushtrisë, të cilat do të kryejnë teste tek kalimtarët në këtë pikë.

Check Also

LAJMI I FUNDIT/ Shefja e ISHP-së, Silva Bino me koronavirus, shtrohet në spital

Burime për Descript.al bëjnë me dije se shefja e ISHP-së, Silva Bino, është infektuar me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen − 7 =