Home / Kryesore / Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Ditën e sotme parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët dhe intervale kthjellimesh. Reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët të karakterit lokal deri në orët e mesditës, më pas reshjet do të fitojnë intensitet mesatar në pjesën më të madhe të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi mesatare 2-6m/sek, e cila në orët e pasdites hera-herës e vrullshme deri në 15m/sek.

Temperaturat parashikohen në:

Zonat malore 13°C deri në 23°C

Zonat e ulëta 14°C deri në 27°C

Zonat bregdetare 14°C deri në 27°C

Check Also

Shifrat e fundit/ Shënohen mbi 280 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se kanë humbur jetën 3 persona nga Covid në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six − 2 =