Home / Aktualitet / Kapet shqiptari në Britani, gjendet shuma e “çmendur” e parave brenda çantave të tij

Kapet shqiptari në Britani, gjendet shuma e “çmendur” e parave brenda çantave të tij

Një 27 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia britanike, nën akuzat për pastrim parash dhe trafik droge.

Mediat britanike raportojnë se në pranga ka rënë shtetasi me origjinë nga Shqipëria Amir Shkrela, që u dënua me 4 vjet heqje lirie nga gjykata vendase.

Në momentin që është ndaluar, Shkrela kishte në dy çanta plot 181 mijë paund, ndërsa kishte edhe një mjet identifikimi fals, me fotografi të tij. Shqiptari ishte subjekt i një hetimi nga Partneriteti i Krimit të Organizuar (OCP) kundër krimit të organizuar.

Shkrela posedonte drogë të klasit A dhe ndaj dënimi ndaj tij ishte 4 vjet burgim. Gjykata argumentoi se trafikimi i drogës në Britaninë e Madhe është një problem, si dhe duhet ndaluar fenomeni i helmimit të njerëzve me drogëra të ndryshme.

Check Also

Biden: Amerika, gati të udhëheqë botën

Presidenti i zgjedhur Joe Biden deklaroi të martën se SHBA është “gati të udhëheqë botën, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + twenty =