Home / Aktualitet / Kapet ‘mat’ duke marrë ryshfet, arrestohet mjeku që kërkoi para në këmbim të vizitës mjekësore

Kapet ‘mat’ duke marrë ryshfet, arrestohet mjeku që kërkoi para në këmbim të vizitës mjekësore

Policia e Kosovës ka arrestuar ditën e djeshme një mjek në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, pasi është kapur në flagrancë duke kërkuar dhe pranuar ryshfet nga një qytetar lidhur me kryerjen e ekspertizës mjekësore që i dyshuari ka qenë i detyruar ta kryej në bazë të aktvendimit të gjykatës dhe vendimit për caktim të ekspertit nga SHSKUK-ja. Me vendim të prokurorit, mjeku është dërguar në ndjekje penale.

Njoftimi i policisë:

“Prishtinë (NN) 13.07.2021 – 09:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili nga njësiti përkatës është zënë në flagrancë duke kërkuar dhe pranuar ryshfet nga një qytetar lidhur me kryerjen e ekspertizës mjekësore që i dyshuari ka qenë i obliguar ta kryej  në bazë të aktvendimit të gjykatës dhe vendimit  për  caktim të ekspertit  nga SHSKUK-ja. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Check Also

Policia shoqëron djalin e Azem Hajdarit, i gjejnë drogë në makinë

Policia e Elbasanit ka shoqëruar sot në komisariat djalin e vogël të Azem Hajdarit, i …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 3 =