Home / Aktualitet / Kaos në Rinas, greva e kontrollorëve bllokon uljen e avionëve

Kaos në Rinas, greva e kontrollorëve bllokon uljen e avionëve

Kontrollorët e trafikut ajëror në Rinas kanë vijuar grevën edhe ditën e sotme duke sjellë mbylljen e kullës së vrojtimit. Për pasojë është bërë e pamundur ulja e avionëve në pistë.

Një avion pasagjerësh që vinte nga Greqia ka qëndruar në pritje rreth 30-minuta mbi aeroport dhe për shkak pamundësisë për ulje është detyruar të kthehet drejt destinacionit nga ishte nisur.

Në aeroport pritet të shkojë dhe vetë ministrja e Infrastrukturës Belinda Ballaku për të negociuar me kontrollorët për rinisjen e punë. Ndërkohë kontrollorët kanë hartur një plan me 5 pika, realizimi it ë cilave sipas tyre do të zhbllokojë ngërçin e krijuar.

Check Also

A e ka zbuluar Basha patronazhistin e PS? Kryedemokrati e zbulon për herë të parë

“Jo se kam zbuluar, është fundi, tregon se ku ka përfunduar Republika e Shqipërisë. Tregon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × two =