Home / Aktualitet / Kanosi me armë punonjësit e Agjensisë Kombëtare të Bregdetit, shpallet në kërkim pronari i lokalit në Radhimë

Kanosi me armë punonjësit e Agjensisë Kombëtare të Bregdetit, shpallet në kërkim pronari i lokalit në Radhimë

Instancat shetërore vijojnë kontrollet kundër zaptimit të hapsirave publike në plazhe.

Këtë të martë në palzhin e Rradhimës punonjësit e Agjensisë Kombëtare të Bregdetit kanë hasur në kundërshtimin e një personi i cili pretendonte se posedonte një hapësirë plazhi në këtë zonë.

Më pas situata është përkeqësuar dhe ka kaluar në konflikt, ku burime për Descript.al bëjnë të ditur se shtetasi i identifikuar me inicialet E.A ka kanosur me armë punonjësit e Agjensisë Kombëtare të Bregdetit dhe më pas është larguar.

Shërbimet e policisë janë vënë në ndjekie të këtij shtetasi dhe po punohet për kapjen e tij.

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 12:10, në plazhin e Radhimës, punonjësit e Agjensisë Kombëtare të Bregdetit, gjatë ushtrimit të detyrës për kontrollin e plazheve janë kundërshtuar nga një shtetas, i cili pretendonte se posedonte një hapësirë plazhi në këtë zonë.

Si pasojë e konfliktit, shtetasi E. A, dyshohet se ka kanosur punonjësit për shkak të detyrës dhe më pas ky shtetas është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Shërbimet e policisë janë vënë në ndjekie të këtij shtetasi dhe po punohet për kapjen e tij.

Check Also

“Romeo dhe Zhulieta” nuk u shpik nga Shekspiri, ja origjina e historisë tragjike

Romeo dhe Zhulieta, vepra më e mirënjohur e Uilliam Shekpisrit, e shkruar diku midis viteve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 3 =