Home / Kryesore / Kampioni i botës në “Formula 1” del pozitiv me COVID-19

Kampioni i botës në “Formula 1” del pozitiv me COVID-19

Lewis Hamilton, kampioni i F1 ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe është vetëizoluar. Vetëm dy javë pasi u shpall për herë të 7-të kampion ai është infektuar nga koronavirusi dhe me të gjitha gjasat humbet garën e fundjavës, në Sakhir Grand Prix të Bahreinit.

Pikërisht anglezi do të zëvendësohet në krye të makinës më të mirë Mercedez nga Stoffel Vandoorne ose Esteban Gutierrez.

Hamilton është një nga garuesit më të mirë në gjithë historinë e F1 pasi me tituj qëndron barazim me legjendën Schumacher, teksa ka më shumë fitore se gjermani duke mbajtur rekordin.

Check Also

Viti nis me rritjen e çmimit të miellit, vajit dhe cigareve, pasojë e akcizës

Viti i ri 2021 nisi me rritjen e çmimeve të cigareve, miellit dhe vajit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 1 =