Home / Aktualitet / Kalon vettingun/ Konfirmohet në detyrë prokurori i Apelit të Tiranës, Arben Qosja

Kalon vettingun/ Konfirmohet në detyrë prokurori i Apelit të Tiranës, Arben Qosja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar sot në detyrë prokurorin e Apelit të Tiranës, Arben Qose.

Qosja doli i pastër në tre shtyllat e vlerësimit, të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe integritetit.
Arben Qosja e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1998 si oficer i Policisë Gjyqësore. Në vitin 2004, Qosja u emërua prokuror në Prokurorinë e Tiranës, ndërsa prej vitit 2016 e ushtron funksionin në Prokurorinë e Apelit të Tiranës.

Check Also

Meta bllokon përkohësisht ndërtimin e godinës së re të Teatrit, kthen mbrapsht ndryshimet në Buxhet

Presidenti i vendit Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend Aktin Normativ për ndryshimin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen + 15 =