Home / Sport / Kali 22 vjeçar ‘i lë targën’ Messit dhe Ronaldos

Kali 22 vjeçar ‘i lë targën’ Messit dhe Ronaldos

Kali i garave Galileon ka një kosto prej 200 milionë dollarë, ku vlera e tij është më shumë se e dy futbollistëve më të mirë në botë, Ronaldo dhe Messi.

Megjithatë, vlera e tyre në tregun e transferimeve ka rënë ndjeshëm. Argjentinasi vlerësohet rreth 97 milionë euro ndërsa Ronaldo 73 milionë. “The Sun” shkruan se një kalë garash vlerësohet më shumë se vlera e dy lojtarëve të marra së bashku.

Bëhet fjalë për “Galileon”, një kalë irlandez që mbizotëroi botën e garave në fillim të mijëvjeçarit. Sidoqoftë, ndryshe nga se ndodh me atletë, vlera e tij është rritur pas përfundimit të karrierës.

Galileo ka një kosto prej 200 milionë dollarë, megjithëse pronarët e tij nuk po mendojnë ta shesin atë.

Gjëja e pabesueshme është që ky kalë 22 vjeç tejkalon vlerën e tregut të Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, madje vlen më shumë se të dy së bashku.

(S.D/Faxweb.al)

Check Also

Habit Gonzalo Higuain, argjentinasi shfaqet në stërvitje më i plakur se kurrë(FOTO)

Pas 13 vitesh të kaluara në nivelet më të larta të futbollit evropian, Gonzalo Higuain …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × five =