Home / Aktualitet / Jozefina Topalli zhgënjehet nga Shkodra, ja sa vota ka marrë partia e saj

Jozefina Topalli zhgënjehet nga Shkodra, ja sa vota ka marrë partia e saj

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli nuk ka arritur të sigurojë mjaftueshëm vota në Shkodër megjithëse kishte shpresa në qytetin e lindjes.

Partia ‘Lëvizja për Ndryshim’ sipas të dhënave të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga numërimi i deri tanishëm ka arritur të sigurojë vetëm 838 vota. Një numër ky i ulët për të siguruar një vend në Kuvend.

Kujtojmë se Jozefina Topalli kryeson listën në qarkun e Tiranës, Durrësit, Lezhës dhe Shkodrës. Ndërkohë pritet përfundimi i procesit të numërimit për të parë se si do të ndryshojë rezultati.

Check Also

Vrasja e Mehmet Qemës nxjerr në dritë krime të tjera/ Çfarë zbuloi Policia në magazinën e viktimës

Disa ditë pas vrasjes së 27 vjeçarit Mehmet Qema në zonën e 5 majit në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + 19 =