Home / Bota / Joe Biden shpallet President i 46-të i SHBA-së, fillon festa në rrugët e Amerikës(VIDEO)

Joe Biden shpallet President i 46-të i SHBA-së, fillon festa në rrugët e Amerikës(VIDEO)

Joe Biden është zgjedhur si president i 46-të i SHBA, ndërsa në rrugët e qyteteve amerikane ka nisur festa.

Qindra mijëra amerikanë me fotot e Biden në duar kanë mbushur sheshet dhe kanë bllokuar trafikun, duke krijuar një atmosferë elektrizuese.

Joe Biden është presidenti më i votuar në SHBA me më shumë se 75 milion vota, ndërsa zv.presidentja Kamala Harris është gruaja e parë në këtë post, duke i bërë këto zgjedhje presidenciale në SHBA historike.

https://m.facebook.com/watch/live/?v=1563230170553939&ref=external&_rdr

Check Also

Shkarkimi i Luan Dacit nga KPA, flet Zaçe Islami

Avokati Zaçe Islami ka qenë i ftuar sot në Fax news, ku ka folur lidhur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine − eight =